Google Neden Responsive Siteleri Seviyor?

Google Neden Responsive Siteleri Seviyor?

Responsive siteler ziyaretçilerine daha iyi deneyim sunduğu için Google tarafından daha fazla tercih edilir. Ayrıca Responsive, markanızı geliştirmenize yardımcı olacaktır. İlk izlenimler önemlidir. Bir kullanıcı, web sitenize mobil üzerinden erişmeye çalışırsa ve tatmin edici bir deneyim yaşamazsa, markanızın modası geçmiş olduğu ve şirketinizin müşteri memnuniyetini önemsemediği izlenimi edinecektir. Öte yandan duyarlı, modern ve kullanışlı bir site, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi doğal olarak iyi bir izlenim yaratacaktır.

Ayrıca günümüzde her iki kullanıcıdan biri, uyandıktan sonraki beş dakika içinde akıllı telefonlarını kontrol ediyor ve her on kullanıcıdan üçü, her on dakikada bir telefonlarını kontrol ediyor. Küresel olarak, web trafiğinin yarısından fazlası mobil cihazlardan geliyor. Kısacası web siteniz mobil cihazlarda düzgün görüntülenmiyorsa bu ciddi bir sorun teşkil edebilir.

Responsive Web Tasarım ve Google

Duyarlı bir web tasarımı, tek bir web sitesi ile farklı boyutlardaki ekranlara uyum sağlayabilen tasarımdır. Responsive web tasarım ve Google ile sistem, ekranın genişliğini otomatik olarak algılar ve yazı tipi boyutundan resimlere ve menülere kadar sayfadaki her şeyi uyarlayarak kullanıcıya mümkün olan en iyi deneyimi sunar.

Duyarlılık bazen mobil web siteleriyle karıştırılsa da aynı şey değildir. Duyarlı tasarım söz konusu olduğunda, büyük monitörlü masaüstü bilgisayarlardan cep telefonlarına, tabletlere ve daha fazlasına kadar her cihaza uyum sağlayabilen bir web siteniz vardır. Bunun yerine, bir mobil site oluşturmak, içeriğin ve yerleşimin mobil cihazlarda daha iyi çalışacak şekilde uyarlandığı sıfırdan bir web sitesi tasarlamak anlamına gelir.

Burada en çok önerilen seçenek şüphesiz duyarlı tasarımdır. Çünkü bir mobil web sitesi oluşturmak iki farklı siteye sahip olmak ve bakım ile güncelleme görevlerini çoğaltmak anlamına gelir. Ayrıca responsive her boyuta otomatik olarak uyum sağlar. Ancak, gerçekten duyarlı bir site tasarlarken geçici bir çözüm olarak bazı mobil site eklentilerini (WordPress gibi) kullanabilirsiniz.

Profesyonel Responsive Web Sitesi için Firma Seçimi

Firma seçimi yapılırken öncelikte dikkatli olmak gerekir. Profesyonel responsive web sitesi için firma seçimi için yapılan araştırmalarda ayrıntıları gözden kaçırmamak önemlidir. Responsive ile daha fazla dönüşüm ve olası satış elde edilebilir. Cihazlar arası gezinmeyi iyileştirmek, kullanıcıların aradıklarını bulma, web sitenizde daha fazla zaman geçirme ve açılış sayfalarınızda size veri bırakma veya bir satın alma işlemini onaylama olasılığını artıracaktır.

Responsive ile geleceğe hazır olun. Günümüzde kullanıcılar, farklı ekran boyutlarına ve çözünürlüklerine sahip çeşitli cihazlar kullanır. Her cihaz türü için ayrı bir çözüm tasarlamak karmaşık olabilir. Duyarlı bir siteniz varsa, yalnızca bugün var olan tüm cihazlarda harika görünmeye hazır olmayacak, aynı zamanda henüz var olmayan çözünürlüklere ve ekran türlerine de uyum sağlayabilecektir.

Responsive Web Sitesi ile Google’da Üst Sıralarda Yer Alın

Responsive, kullandıkları cihazdan bağımsız olarak tüm kullanıcılar için optimize edilmiş bir deneyim oluşturur ve bu da markaya fayda sağlar. Google Think Insights’a göre, bir kullanıcı sitenizle olumlu bir deneyime sahipse, %67’lik bir dönüşüm şansına sahiptir. Responsive web sitesi ile Google’da üst sıralarda yer alın. Çünkü bu durum SEO’nuz için çok önemlidir. Zaten 2015 yılında Google, iyi bir mobil deneyim sunmaya hazır olmayan web sitelerinin konumlandırılmasını cezalandırmak için algoritmasını güncelledi. Duyarlı bir web siteniz yoksa, bir kullanıcı onu her aradığında daha düşük sıralanırsınız ve önemli bir trafik kaynağını kaybedersiniz.

Sosyal Medya'da Paylaşın.

WhatsApp
Telegram
LinkedIn
Facebook
Twitter

Benzer Blog Yazılarımız.