Renklerin Dili: Renkler ne söyler?

Renklerin Dili: Renkler ne söyler?

Tasarım yaparken renklerin önemi göz ardı edilebilir. Fakat unutulmaması gereken husus, şirketinizi bu durumun çok yakından ilgilendirdiğidir. Çünkü yapılacak tasarım şirketinizi ve kullanılan renkler de direkt olarak yapılacak işi bağlar. Bu yüzden renkler, tasarımda tüm önceliklerin ilk sırasında yer alması gereken bir noktadır.

Renkler ve anlamları

Beyaz

Bir web sayfası için en iyi arka plan rengidir. Beyaz rengi güvenilirlik, saflık, sadakat vs. gösterir. Ferahlık verici en iyi renktir.

Kırmızı

Duygu yoğunluğu en fazla olan renktir. Bu özelliği de heyecana sebep olur. Bu renk enerji, aksiyon ve tutkuyu temsil eder.

Turuncu

İnsanlara en sıcak gelen renktir. Bu renk sevinç, güç ve hırsı gösterir.

Siyah

Web tasarımcılarının gösteri odaklı yazıların olduğu siteleri tasarlarken kullandıları en favori renktir. Bu renk hız, heyecan ve yüksek atraksiyonu temsil eder.

Mavi

Web tasarımcılarının arasında ikinci en popüler renktir. Bu rengin bağlılık, güven ve huzur verdiği noktasında hemfikirdirler. Bu renk kararlılık, akılcılık ve vefayı temsil eder.

Yeşil

Gözlere en uyumlu ve yüksek soyut bir güce sahip olduğuna inanılan bir renktir. Bu renk verim ve ahengi temsil eder.

Sarı

Yüksek konsantrasyona sahip olan bu renk, mutluluk, hareket ve uyumu temsil eder. Geçici dikkat için idealdir.

Pembe

Sakin bir renktir ve tatlılık, yumuşaklık ve masumiyeti temsil eder. Genelde bayanlarla ilgili sitelerde kullanıldığı dikkatinizden kaçmamıştır sanırım.

Kahverengi

Bu renk arka planda karışık duygular olduğunu düşündürür. Kibarlığı ve zenginliği gösterir.

Sosyal Medya'da Paylaşın.

WhatsApp
Telegram
LinkedIn
Facebook
Twitter

Benzer Blog Yazılarımız.

katalog tasarımı

Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı Nedir? Firmanızın / markanızın verdiği hizmetleri ya da ürettiği ürünleri ve sizinle ilgili genel bilgileri tanıtmak amacıyla hazırlanmış…

Devamını Oku