Wix mi WordPress mi?

wix mi wordpress mi

İnternet sitelerinin her geçen gün öneminin artmasıyla birlikte pek çok kişi internet sitesi kurulumun yollarını araştırıyor. Bu araştırmada insanların karşısına çıkan en büyük konu ise web sitesi kurulumunda hangi siteden yardım alınması gerektiği oluyor. Bizler bu yazımızda sizlere internet sitesi kurarken yardım alabileceğiniz iki site hakkında bilgi vereceğiz. Sizler de Wix mi WordPress mi? Sorusunun cevabını arıyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Adı geçen Wix ve WordPress’in ikisi de internet sitesi kurmayı sağlayan aracılardır. Ancak içerisinde bulundurdukları özellikler yer yer birbirinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle Wix mi WordPress mi? Sorusunun cevbı verilirken sitelerin avantajlarını incelemek son derece önemlidir.

İşletmeler birbirinden farklı amaçlar doğrultusunda faaliyet gerçekleştirdiği için avantajlar incelenmeli ve hangi sitenin kullanılması gerektiğine karar verilmelidir. Peki, WordPress kullanmanın avantajları nelerdir?

WordPress Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

WordPress web tasarım; üst düzey yazılım bilgisi gerekmeden kullanılabilen profesyonel içerik yönetim sisteminin ismidir. Üst düzey yazılım bilgisi gerektirmeyen WordPress, profesyonel sitelerin yönetiminde tercih edilmekte ve oldukça kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu nedenle bireysel ya da kurumsal işletmeler fark etmeksizin dünya çapında başarı elde etmiş pek çok işletme WordPress kullanımı gerçekleştirmektedir.

Açık kaynaklı bir yazılıma sahip olması, ücretli ve ücretsiz tema seçeneklerinin bulunması ve beraberinde fonksiyonel bir hizmet sunması sebebiyle oldukça avantajlıdır. Bu nedenle WordPress kullanmanın avantajları nelerdir? Sorusuna tek bir cevap vermek mümkün değildir. Wordpess kullanımı gerçekleştirenlerin deneyimleri doğrultusunda WordPress kullanmanın avantajları aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

Kolay bir kuruluma sahiptir.

WordPress oldukça hızlı ve kolay kullanım özelliği buluna bir site olması sebebiyle oldukça kolay bir kuruluma sahiptir. WordPress ile sitenizi dakikalar içerisinde kurabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazılım bilgisi gerektirmez.

Pek çok uygulama kullanım için yazılım bilgisi gerektirir. Bu yazılım bilgisini elde etmek ise oldukça zahmetlidir ve uzun bir süreç ister. WordPress diğer uygulamaların aksine yazılım bilgisi gerektirmez.

İhtiyaca uygun eklentilere sahiptir.

Web siteleri farklı sektörlerde hizmet verir. Bu durumda web sitelerinin ihtiyacı olan eklentiler de birbirinden farklılık gösterir. WordPress işletmelerin son derece aktif olarak web sitesi kullanmaları için her sektöre özel ihtiyaca uygun eklentilere yer vermektedir.

Kolay tasarım imkânı sunar.

WordPress içerisinde bulundurduğu tema çeşitliliği sebebiyle kullanıcılarına kolay tasarım imkânı sunmaktadır.

Wix Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Wix ise ücretsiz bir uygulama olmasıyla dikkat çekmektedir. Kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde internet sitesi kurma imkanı taşıyan Wix, internet tanıtımları için de hizmet veriyor. Ancak ücretsiz olması ilk aşamada avantaj gibi görünse de zaman içerisinde bir dezavantaja dönüşebiliyor. Peki, Wix kullanmanın avantajları nelerdir? İşte Wix ile site kurulumu gerçekleştirmeden önce bilinmesi gerekenler…

  • Wix, internet sitelerinin profesyonel bir görünüm elde etmesini sağlar.
  • Farklı şablon seçenekleri bulundurur.
  • Sürekli güncellenen bir yapıya sahiptir.
  • Kodlama bilmeyi gerektirmez.
  • Yapay zekaya sahiptir.
  • Mobil uyumludur.

Sosyal Medya'da Paylaşın.

WhatsApp
Telegram
LinkedIn
Facebook
Twitter

Benzer Blog Yazılarımız.