UX Nedir?

UX Nedir?

UX Nedir?

UX, yani kullanıcı deneyimi tasarımı; bir web sitesinin kullanıcılarının aradıkları bilgiye en hızlı şekilde ulaşmasının tasarlanmasıdır.

Bu konuda önemli olan kullanıcı gözünden işlevsel bir yapıda siteler hazırlamaktır.

UX Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Müşteri alışkanlıklarına odaklanın

Mevcut tasarım trendleri ve sektörünüzdeki yaklaşımları detaylı şekilde inceleyerek potansiyel müşterilerinizin nasıl davrandığını anlayabilirsiniz. Web sitenizi bu paralelde oluşturmanız, potansiyel müşterinizin aradıklarına kolay ulaşabilmesini sağlar.

2. Dikkat dağıtıcı içeriklerden kaçının

Sizin için önemli her şey kullanıcılar için de önemli mi? Bu sorunun cevabına göre içeriklerini yaratmanızda fayda var. Kafa karıştıran, kullanıcıları esas amacınızdan koparan içeriklerden kaçınmanızı öneririz. 

3. Tasarımınız genel bir kitleye hitap etsin

Markanızın konumlandırmasına göre bu konuyu tekrar değerlendirmekte fayda olsa da, her yaştan, her kültürden insanın web sitenizi kolay şekilde anlamasına imkan vermelisiniz.

4. Özgün içerikler yaratın

Başka yerde bulunabilecek benzer içerikler sıkıcıdır. Bu nedenle insanları içine alacak özgün içerikler markanıza çok katkı sağlayacaktır.

5. Sosyal medya entegrasyonlarını iyi kullanın

Sosyal medya aktifliğinizi web sitenize de yansıtın. Kullanıcılar markanızın her kanalda varlığını hissetsin.

6. Hızlı iletişimi önemseyin

İletişim formları, WhatsApp ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarına verilecek linkler ile potansiyel müşterinizle hemen etkileşime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaşın.

WhatsApp
Telegram
LinkedIn
Facebook
Twitter

Benzer Blog Yazılarımız.