Web Tasarım

Doğru stratejileri ortaya koyarak hedef aramalarda bulunan web tasarım çözümleri sunuyoruz. Bu noktada bilgisayar, tablet ve mobil cihazlar ile uyumlu, sade, hızlı ve yönetilebilir web sitelerine sahip olmanızı sağlıyoruz.

Mobil Uyumlu

Web sitenizin cep telefonundan, tabletten ve masaüstü cihazlardan kolaylıkla erişilir olması bizim için önemlidir. İşletmenizin web tasarımını bütün cihazlardan mükemmel şekilde görünecek şekilde kurguluyoruz. Responsive teknolojisi olarak adlandırılan internet sitelerinde mobil uyumluluk sayesinde web sitenize mobilden giriş yapan ziyaretçiler aradıklarını çok kısa sürede buluyor.

Arama Motorlarına Uyumlu

Web tasarımınızı Google ve diğer arama motorlarının göz önüne aldığı kriterleri dikkate alarak hazırlıyoruz. Gelişmiş SEO teknikleri ile işletmenizin Google’da üst sırada çıkmasını kolaylaştırıyoruz.

Yönetim Paneline Sahip

Gelişmiş ve kullanımı oldukça kolay web sitesi yönetim paneliniz ile web sitenizdeki içeriği kolayca değiştirip güncelleme yapabilirsiniz.

Web Tasarım Süreçlerimiz

Sık Sorulan Web Tasarım Soruları

Web tasarım çalışmalarıyla ilgili aklınıza gelebilecek bazı sorulara cevap vermek istedik.
Çalışacağınız firmayı seçmeden önce müşterilerimizden en çok duyduğumuz soruların cevaplarını sizin için hazırladık.

Web tasarım, potansiyel ve mevcut müşterilerinizle Dijital Dünya’da iletişim kurduğunuz en temel araçtır. Ziyaretçilerin ulaşmak istedikleri ürün ya da hizmetlere web siteniz üzerinde en hızlı şekilde ulaşmaları son derece önemlidir. Tasarım fikirlerin hedefler doğrultusunda yazılıma dönüşmesiyle web sitesi ortaya çıkar. Kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımıyla web sitelerinize erişebilir.

Web tasarım süreçlerimiz; sektör analizi, site haritasının oluşturulması, tasarım, yazılım, test ve yayın olmak üzere 6 temel adımdan oluşmaktadır. Öncelikle sektörünüzü ve beklentilerinizi sizden dinliyor, sonra araştırma yapıyoruz. Araştırmamız doğrultusunda önerdiğimiz site haritasını size sunuyoruz. Site harita onayınızla birlikte tasarım ekibimiz, size özel tasarımları hayata geçirmeye başlıyor. Tasarım onayının ardından ise yazılım, test ve yayın aşamalarımızla sitenizi aktifleştiriyoruz.

Hazır web tasarım düşük bütçeli web sitesi isteyen müşteriler için önerilen bir seçenektir. Lisanslı olarak satın aldığımız hazır temayı müşterinin kurumsal rengine ve içeriklerine göre değiştirilerek tamamlanmaktadır. Özel web tasarım ise sadece belirli bir markaya özel hazırlanmış web seçeneğidir. Bu çalışmada tüm tasarımlar firmanın beklentilerine, kurumsal yapısına, sektörünün dinamiklerine göre tasarım ekibimiz tarafından özel olarak yapılmaktadır. Potansiyel müşterilerine ulaşma noktasında yüksek beklentisi olan ve sektöründeki rakiplerini geride bırakmak isteyen markalar için özel tasarım seçeneğini önermekteyiz.

Yaptığımız tüm web siteleri, kullanıcıların rahatlıkla kullanabileceği bir yönetim paneline sahiptir. Güncelleme gereken içeriklere göre, bu yönetim panelini özelleştirmekteyiz.

Web tasarım fiyat teklifimizi vermeden önce hedefleriniz, talepleriniz ve sektörünüzün dinamiklerini analiz ediyoruz. Size en uygun önerileri sunarak teklif aşamasına geçiyoruz. Bu noktada web sitesinizin kaç sayfadan oluşacağı, hangi dil seçeneklerine ihtiyaç duyduğunuz, sitede istediğiniz özellikler gibi detaylara ve ne kadar sürece projenin tamamlanacağına uygun olarak fiyatlandırma yapılır. Bu noktada üstün mühendislik metodlarıyla hazırlanmış fiyat hesaplama formüllerimizi kullanırız. Sonuç olarak bu detaylarla birlikte hem fiyatlandırma hem zamanı tüm teknik detaylarla size teklif olarak sunarız.

Statik web sitesi tasarım ve kodlaması HTML olarak yapılmış, yönetim paneline sahip olmayan bir web sitesi çeşididir. Eğer müşteri kodlama bilgisine sahip değilse sonradan güncelleme yapamaz. Dinamik web sitesi ise yönetim paneline sahip, müşteri tarafından kolayca güncellenebilen bir web sitesi çeşididir.

Günümüzde teknoloji alışkanlıkları her geçen gün mobil platformlara kaymaktadır. Yani web sitenizi ziyaret edenlerin büyük çoğunluğu mobil cihazlardan sitenizi ziyaret etmektedir. Bu noktada web sitenizin mobil uyumlu olması kaçınılmazdır. Yaptığımız tüm çalışmalarda mobil uyumluluk birinci planda gelmektedir.

Web sitesi yapım süreleri çalışmanın kapsamına göre farklılık göstermektedir. Kurumsal bir web sitesinin ortalama yapım süresi 20 – 45 gün arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre, firmanın içerikleri ve görselleri hazırlamasına ve onay süreçlerinin hızlı gerçekleşmesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Çalışacağınız web tasarım firmasına karar vermeden önce mutlaka önceden yaptığı çalışmaları incelemenizi öneriyoruz. Bununla birlikte sözleşmeli çalışarak, karşınızda yasal bir firma olduğundan emin olmanız son derece önemlidir. Fiyat odaklı değil, yapılacak çalışma odaklı karar vermeniz, web sitenize yapacağınız yatırım olumlu geri dönüşlerini görmenizi sağlayacaktır.

Web Tasarım Blog