Mobil Uyumlu Web Tasarım

mobil web tasarım

Mobil Uyumlu Web Tasarım Nedir?

Web sitelerinin %70’den fazlası artık mobil cihazlardan ziyaret edilmektedir. Bu oran her geçen gün artmakta ve kullanıcılar çoğu araştırmayı hızlı şekilde yapmak istemektedir.

Mobil uyumlu web tasarım konusu da tam bu noktada karşımıza çıkmaktadır. Web sitenizin mobil cihazlara, hatta tablet gibi ekran çözünürlüklüklerine uyumlu olması geri dönüş oranlarınızı ciddi etkileyecektir.

Mobil Uyumlu Web Sitesinin Avantajları Nelerdir?

1. Rakiplerinizden Önde Olursunuz.

Mobil uyumluluğu önemsemeyen sektörünüzdeki diğer firmaları geride bırakırsınız. Bu rekabette öne geçmenize çok büyük etki sağlayacaktır.

2. Tüm Cihaz Kullanıcılara Doğru Şekilde Ulaşırsınız.

Bilgisayar, tablet ya da mobil farketmeksizin tüm internet kullanıcılarına doğru şekilde erişme şansı yakalarsınız. Bu da mesajınızı doğru şekilde iletmenizi sağlayacaktır.

3. Erişilebilir Hizmetler ve Ürünler

Hizmet ve ürünlerinizin kalitesi kadar doğru şekilde anlatmak da önemlidir. Bu nedenle mobil uyumluluk büyük bir öneme sahiptir.

4. Sosyal Medya’nın Gücünü Web Sitenize Yansıtın

Birçok sosyal medya kanalı artık mobil uygumalar üzerinden kullanılıyor. Bu kanallardan web sitenize yönlendirme yaptığınızda da mobil kullanıcı deneyimi yüksek bir yaklaşım artı değer katacaktır.

Nasıl Mobil Uyumlu Bir Web Sitesine Sahip Olabilirim?

Eğer mevcut siteniz mobil kullanıcı deneyimi düşünülmeden hazırlandıysa, sıfırdan bir web sitesi yaptırmanız daha faydalı olacaktır. Ancak web siteniz bu şekilde hazırlandıysa genel bir kontrol ve mobile uygun optimizasyonlar ile mobil uyumlu hale gelmesi mümkün olabilir.

Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaşın.

WhatsApp
Telegram
LinkedIn
Facebook
Twitter

Benzer Blog Yazılarımız.