izmir sosyal medya yönetimi ajansı

sosyal medya yönetimi ajansı izmir

izmir sosyal medya yönetimindeki tüm ihtiyaçlarınız için Protan olarak size benzersiz bir deneyim yaşamanızı sağlıyoruz.

izmir sosyal medya yönetiminde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Sektöre ve markaya özel sosyal medya yönetimi yaklaşımı

Sektörüzdeki potansiyel müşterilerin taleplerine ve markanızın çizmek istediği imaja göre izmir sosyal medya yönetimi stratejilerinizi geliştirmenin önemi büyüktür.

Sosyal medya yönetimi takvimi ve planı

Strateejiden sonra belki de önemli adım belirli bir takvim oluşturmak, bu takvim planı dahilinde içerikleri ve görselleri oluşturmaktır. Bu takvim sayesinde hem kullanıcılarınıza markanızla ilgili sosyal medya alışkanlığını kazandırmış olursunuz.

Etkili ve dikkat çekici sosyal medya tasarımları

İçerikleriniz çok güzel, ancak paylaşım görselleri sizi yansıtıyor mu? Burada profesyonel destek almanızın önemi büyüktür. Firmanız ne kadar başarılı bir hizmet veriyor olursa olsun, bunu aynı kalitede sosyal medya kullanıcılarına ulaştırmak önemlidir.

Sosyal medya takibi ve yönetimi

Tüm planı yaptınız, içeriklerinizi oluşturdunuz ve görselleriniz de hazır. Bu noktadan sonra sosyal medya takvimize uyarak, post’ları paylaşmanız ve geridönüşleri ölçümlemeniz kalıyor.

Sosyal medya reklamları

Facebook ve Instagram gibi platformlarda reklamsız geri dönüş beklemek neredeyse bir hayal. Hedefleriniz doğrultusunda bir reklam bütçesi belirlemenizi, bu reklam bütçesini de doğru bir stratejiyle paylaşımlarınızı öne çıkartmak için kullanmanız gerekmektedir. 1 birim reklamla 50 birim gelir elde etmek mümkün değildir. Bu nedenle hedefleriniz doğrultusunda bir reklam yatırımı yapmalısınız.

 

izmir sosyal medya yönetimi süreçleri nasıl işliyor?

izmir sosyal medya yönetimi süreci temelde 4 ana adımdan oluşmaktadır. Bu adımları doğru planlamak, uygulamak ve süreklilik sağlamak büyük öneme sahiptir. Süreklilik olduğunda başarı da arkasından gelecektir. O nedenle adımları doğru uygulamalı, izlemeli ve sürekli güncellemelisiniz.

1. Sosyal medya analizi

2. Sosyal medya planlama ve stratejisi

3. Tasarım

4. Raporlama

 

izmir sosyal medya yönetimi fiyatları neye göre belirleniyor?

Sosyal medya fiyatlarını belirleyen bazı temel sorular bulunmaktadır. Bu sorulara göre izmir sosyal medya yönetimi fiyatları ortaya çıkmaktadır.

  • Haftada / ayda kaç adet paylaşım yapılacak?
  • Fotoğraf yada video çekimi yapılacak mı?
  • Hangi fotoğraf kaynaklarından yararlanılacak?
  • Nasıl bir raporlama istiyorsunuz?
  • Hangi platformlar için paylaşım hazırlanmasını istiyorsunuz? (Facebook, Instagram, Linkedin, Youtube, Twitter vb.)
  • Prodüksiyon gereken paylaşımlar hazırlanacak mı?

 

izmir sosyal medya yönetimi ajansı seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Sosyal medya ajansı ile çalışma sürecinizde en temel konu iletişim ve uyumdur. Çünkü sosyal medya yönetimi çalışmaları uzun soluklu ve karşılıklı iletişim ile ilerleyen çalışmalardır. Bu nedenle çalışacağınız firmanın sizi anlaması birinci öncelik olmalıdır. izmir sosyal medya yönetimi ajansı seçmeden önce bu soruları iyi değerlendirmenizi öneririz. Diğer alt başlıklarla birlikte incelemek gerekirse;

1. İletişim ve uyum

2. Uzmanlık

3. Görsel tasarım kabiliyeti

4. Süreklilik

 

izmir sosyal medya yönetimi konusundaki tüm ihtiyaçlarınıza en iyi çözümlerle tanışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaşın.

WhatsApp
Telegram
LinkedIn
Facebook
Twitter

Benzer Blog Yazılarımız.

mikro blog

Mikro Blog Nedir?

Mikro Blog ile blogları kıyasladığımızda; en temel fark anlık kısa görsel ve metinlerle içerik paylaşılmasını sağlamak olarak ifade edilebilir. Tartışmasız…

Devamını Oku